Extra Långt Fjäderörhänge Singel #1509

300 SEK

Produkten är tyvärr slut i lager. :(

Ett extra långt fjäderörhänge med en vacker färgkombination av turkost, blått och svart. Alla mönster i svart finns där naturligt, resterande färg på fjädrarna har vi färgat. Handgjort med kärlek!

Fjäderörhänget är gjort av naturmaterial, och alla blir unika. Det finns bara ett örhänge som ser ut så här så det är örhänget på bilderna som du får vid beställning.


Observera att du kan kombinera detta örhänge med ett eller flera andra örhängen i kategorin "Extra långa" för att få 50:- rabatt per örhänge. Rabatten dras automatiskt av i kassan när man har två eller fler örhängen av kategorin "Extra långa".

  • Singel.
  • Färgade fasan- och tuppfjädrar.
  • Extra långt fjäderörhänge; 38 centimeter.
  • Öronkrok i 925 sterling silver.
  • Istället för öronkrok finns även clips tillgängliga i silverpläterad metall. Om detta önskas istället så skriv det i kommentarsfältet när du slutför ditt köp.

-

A beautiful extra long feather earring with feathers in turquoise, blue and black. Handmade with love!

This listing is for the exact earring pictured above. Ready to ship!  

  • Single.
  • Colored rooster feathers.
  • Extra long feather earring; 38 centimeters / 15 inches long.
  • Hook in 925 sterling silver.
  • Silverplated clip-on hooks are available. If you want clip- on hooks instead, let me know in the comment section at the check out.